Mean Well EPP-150-24 Встроенный источник питания в закрытом корпусе SMPS
brand-logo
Техническая документация
Характеристики
Ток на выходе импульсного источника питания
6.25A
Ширина
29 mm
Информация о товаре
Mean Well EPP-150 Series 150W AC-DC Open Frame Switch Mode
The Mean Well EPP-150 low power consumption, green, open frame power supply, is a 150W miniature high efficient power unit. This PCB type green power solution is ideal for miniaturized applications. This Mean Well power supply has a very low “no load power consumption” below 0.5W, which means that it can easily conform to the requirements of ErP norm (Energy relate Products). It is designed to be installed directly into system chassis that don’t require enclosure.
The EPP-150 has an up to date high performance switch design, with up to 93% high efficiency, it can be cooled by free air convection from -30℃ to +50℃ ambient temperature, with 100W output and up to 150W with a 20CFM DC fan. This power supply can also operate up to +70℃ by suitable de rating meeting the requirements of closed environment with high temperature. The Mean Well EPP-100 is protected for short circuit, overload, over voltage, and over temperature.
Standards
UL/CUL/TUV/CB/CE
Вас может заинтересовать
Информация о наличии не успела загрузиться
тг 47 051,22
тг 47 051,22 Each (ex VAT)
тг 47 051,22
тг 47 051,22 Each (ex VAT)
КоличествоЦена единицы
Вас может заинтересовать
Техническая документация
Характеристики
6.25A
Ширина
29 mm
Информация о товаре